Panelová odysea

Privatizace bytového fondu nabídla možnost koupě bytu většinou těm, kteří v těchto bytech již bydleli, neprodané byty se ocitly ve volné nabídce a ti, kteří byty před několika lety koupili a nyní je nepotřebují nebo je koupili za jiným účelem než vlastní ..

Ověření dokladů totožnosti – úřední nesmysl

Stát zařídil občanům řadu starostí s výměnou všech možných dokladů, aby mohl lépe kontrolovat svoje poddané. Protože ale byrokracie nemá hranic, doklady jsou nejen nedokonalé, ale také pochybně neúplné. A když je potřeba doklad ověřit, v ČR to nejde. ..

Podnikání v poskytování sexuálních služeb

Privátní domy, kde se kupuje a prodává sexuální potěšení, prý zejí prázdnotou. Oblíbený tělocvik je zdravý, ale není zrovna levný. Taková permanentka do fitneska je mnohem levnější, ale vyplavuje pouze endorfin. A tak zájemci o hodinový sex musejí pečlivě ..

Torpédování práce policie

Jak dlouho bude trvat tlak na policii, aby přestala s vyšetřování závažných případů kriminality? Tak dlouho než podlehne? Politici, kteří byli nachytáni na flagrantním nedodržování trestního zákona, nyní začínají přímo i nepřímo vyhrožovat. Je ..

Facebook a datum narození – proč lhát?

Facebook smazal za poslední rok asi 80.000 účtů. Jednalo se o nepravdivé a většinou naivně založené účty. Ty se daly odhalit snadno. Mít na FB účet pro psa není možné, i když by to nikomu jistě nevadilo. Kolik je ale účtů, které vypadají jako pravé a pravé ..

Babišův kodex

Hra na objektivní a nezávislou žurnalistiku nadále pokračuje. Vytvářejí se jakési morální a písemné zábrany, které by měly zajistit, že novinařina bude objektivní. A proč by měla být objektivní? Vždyť novinář je subjekt. Hra kočky s veřejností Kdo je ..

Porno s amatéry a kamera jako svědek

Také jste to viděli? Nejprve se nechce ani bavit, potom pár vět snese a nakonec jde někam stranou. Už ji má. Nabídne neodolatelných dvacet tisíc a jde se na věc. A když se děvče dotáže na puštěnou kameru, tak že je to pro něj. A ono není… Osobnostní práva Sex ..

Právo na informaci – kam až sahá ruka svobody

Socha svobody darmo nemá ruku k nebi zdviženou. Nevědomost je totiž strašná a stále nás všude obklopuje. Nyní dostala ještě větší šanci. Internetové diskuze pod nejčtenějšími internetovými médii. Tam se dají říkat věci. A čtou je statisíce a někdy i ..

Trafika není korupce

Tomu, jak se politici brání slovu úplatkaření při kšeftováním se státními funkcemi, se jde jen zasmát. Oni už opravdu ztratili pojem o tom, co je trestný čin a co není. Přitom hranice je tenká, ale poslanecká kůže tvrdá a odolná. Oni si opravdu myslí, že dát ..

Sčítání hlasů u volby prezidenta – nekončící komedie

Špatný zákon a špatný úředník je kombinace, která drtí rozpočet. Mít z ostudy kabát je zcela přirozené a žádný úřad se nepodivuje nad nesmyslným zákonem a ještě horším výkladem a postupem úředníka. Špatný zákon nemusí být dodržován, pokud odporuje ..