Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě

Jsem nejlepším pracovníkem ve firmě. Proč si toho nikdo nevšimnul? Máte pocit, že jste to právě vy, kdo vždy přijde se skvělým nápadem, že jste to právě vy, kdo bez odříkání každému kolegovi rád vypomůže, že jste to právě vy, kdo má v práci nejvíce ..

Kdo komu podá ruku?

7 pravidel společenského chování! Ruce si podáváme dnes a denně, v soukromém i pracovním životě… Z podané ruky můžete vyčíst, nakolik si daný člověk osvojil společenská pravidla. Tento zdánlivě jednoduchý akt nás může ale i znemožnit… Proč právě ..

Jak se zbavit trémy?

I když je to vaše stoprvní prezentace, tréma je stále s vámi… Ještě pár minut a má prezentace začíná. Teda ale je mi nějak divně… jen kdyby mi tak nebušilo srdce… co já tam vlastně budu říkat… jak se na mě budou tvářit? Potím se už teď… Nějak ..

7 tipů, jak poznat, co člověk říká jinak než ústy!

Známe to všichni. Kolikrát se snažíme působit přesvědčivě a sebejistě, ale vlastní tělo nás zrazuje. Nevědomá gesta, pohyby rukou, výraz tváře, ale i celkový postoj toho o nás prozradí mnohem víc, než bychom mnohdy sami chtěli. „Jestliže s někým ..

CzechPoint – kdo bude spravovat elektronickou komunikaci

Trochu zavádějící název, který měl zřejmě připomínat obdobu kontrolních bodů (Check Point) se stal za dobu svého působení šikovnou alternativou běhání po úřadech. Zřízením datové schránky si může občan nechat posílat různé doklady, které mají hodnotu ..

Ježíš Kristus – nejznámější celebrita světa

Dnešní bulvár by jistě nenchal na Ježíši nit suchou a jeho život by byl propírán ze všech stran. Přesto, že takové možnosti komunikace před 2.000 let neexistovaly, stal se Ježíš osobou, kterou zná každý. I ti nejzavilejší nepřátelé občas vysloví jeho ..

Novoroční tradice usvědčují lidstvo z víry k pověrám

Pověrčivost ještě zdaleka neřekla poslední slovo a mnozí rozumem obdaření lidé provádějí s koncem roku různé kejkle, schovávají předměty, nastupují na jednu nohu nebo neotvírají při zazvonění. Člověk nechce provokovat svůj osud a někde v duši má ..

Občanský soudní řád – často přehlížený

A přece velice potřebný. Mnoho lidí se domnívá, že nějaký řád je takovou berličkou pro projednávání před soudem nebo si jej dokonce pletou se zákonem. Procesní právo je ale velice důležitou součástí každodenního života, aniž bychom si to nějak ..

Studovat v zahraničí – ano či ne

Mnoho studentů se odváží pouze požádat o Erasmus a vydat se předzajištěný do zahraničí. Přitom možností vycestovat, studovat a naučit se třeba cizí jazyk, je mnoho. Když jsme dříve obdivovali a třeba i nechápali cizí studenty u nás, zůstala zřejmě tato ..

Filmový byznys je bez umění

Vcelku se dalo čekat, že umělecké filmy nebudou mít velkou návštěvnost. Zatímco obrazy v galeriích znamenají zevlování před uměleckým výtvorem třeba i hodiny, tak na filmu nikdo tak dlouho nevydrží. Jenomže ani akční filmy nemají nyní tu nejlepší ..